WIELKIE głosy - Dyskusja

WIELKIE głosy - Dyskusja

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: wodawodnista »

Proponuję dyskusję na temat "wielkich" głosów - jednak z "naszego" pokolenia. Mamy do wyboru: Whitney, Christinę, Edytę, Celine, Adele, być może Kelly Clarkson (bo pomimo, że w jej twórczości tego nie słychać to jednak kobieta ma chyba 4 oktawy) i innych, które mi nie przychodzą do glowy na dzień dzisiejszy. Jednak skupiajmy się na znanych nazwiskach od lat 80 do dziś. Beyonce i Lady Gaga może tutaj też dojść. Ariana, Demi, Amy Winehouse, a może nawet i Isis Gee (która ma wybitny talent a stała się pośmiewiskiem)

Kto Was najbardziej inspirował?

Która wokalistka ma najlepsze wykony na żywo?

Która zmarnowała swój potencjał?

Która ma najlepszą technikę?

Który "znak rozpoznawczy" (np gwizdek Mariah) was najbardziej inspiruje/drażni?

Kto dokonał złych wyborów i dlaczego? (Może Christina i Dirrty - bo powinna bronić sie głosem?)

Kto nie potrafi pokazać swojego talentu w należyty sposób? (Ariana Grande?)

Co/Gdzie/Jak

Co lubicie/co was denerwuje/co powinno się stać a co nie.


Odpiszę jeśli temat kogoś zainteresuje.


Proponuję dyskusję ogólną, bo skupianie się na Edycie w tym wątku i porównaniach innych do niej nie ma sensu. Możecie pisać o Edycie, ale nie zapominajcie o innych piosenkarkach.
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: Barthez89 »

Według mnie najlepszą wokalistką pod względem technicznym była Whitney Houston. Niesamowita skala głosu, umiejętność kontroli nad nim i czyściutka barwa bez żadnego fałszu. Oczywiście jak wiadomo początkiem jej końca było poznanie przyszłego męża Bobbyego Browna, który wciągnął ją w narkotyki. Minusem jest to, że Whitney nie brała udziału w tworzeniu swoich piosenek a była jedynie ich odtwórcą.

Dla mnie najlepszą artystką jest Christina Aguilera, która brała czynny udział w pisaniu tekstów i komponowaniu muzyki na większość swoich płyt. Każdy album był spójny i bardzo osobisty. Teksty piosenek poruszały często bardzo ważne tematy z którymi wiele osób mogło się utożsamić. Nie boi się eksperymentować z gatunkami muzycznymi. Miała wiele pięknych wykonań swoich utworów podczas promocji każdej z płyt i ciężko wskazać mi jeden najlepszy. Według mnie do zahamowania jej kariery przyczyniło się kilka czynników. Pierwszy to ten, że nie pojechała w trasę "Bionic Tour", a w kolejną trasę pojechała dopiero po 10 latach. Kolejny to rola jurora w kilku sezonach "The Voice". Następny to kolejna ciąża. Chodzą plotki, że bywa trudna we współpracy. Z wiekiem maniera śpiewania, która na początku była miłym dodatkiem, wychodzi często na pierwszy plan co powoduje, że niektóre utwory lub wykonania na żywo są przekombinowane. I tak ją kocham i będe wspierał do końca świata :P
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: betka »

Technicznie to chyba nie ma co się wymądrzać, bo wszystkie wokalistki na tym poziomie są technicznie świetne. Tym co kradnie nasze serca nie są jednak umiejętności techniczne. Kochamy interpretacje, barwę, maniery (albo nie znosimy), "smaczki"....Może doceniamy ładną dykcję? Bo ja osobiście nie trawię seplenienia :lol:
No i nie wiem kogo wybrać...
Alicia Keys?... Edyta? Whitney? Mariah?
Jeśłi mam wybrać jedną jedyną wygrywa Beyonce. Jej piosenek słucham najczęściej, to jej piosenek mam najwięcej wśród ulubionych. To ona się rozwija i zaskakuje najbardziej...No i współtworzy swoją muzykę. Co jednak im jestem starsza - tym bardziej doceniam.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5028
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: addar »

Ja jestem fanem starej beyonce, niezbyt trawie nowe nagrania Beyonce tak cos od "4". Oczywiście jest kilka wyjątków świetnych ale generalnie \, nie wiem nazwijcie mnie rasistą czy cos ,ale ostatnio za bardzo stara sie byc "czarna" jak na moje "białe" ucho. Te rapsy, te nieupokładane bity, brak melodyjności utworów i na siłe udziwnianie -meh. Brakuje mi Beyonce wokalistki. Mamy beyonce performerkę silącą sie na bycie jak najbardziej kreatywnie artystyczną, nietuzinkowa, dzwiną. gubiąc przy tym prostotę i odwracając uwage od swojego wokalu. Sashoo Fierce wróć!!
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1678
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: Steffie »

Niestety dla mnie Beyonce ma za słaby wokal i barwa też niezbyt fajna, tak że zajmuje w rankingu jakieś 20 miejsce. :niewiem:
Kto jest w topce, to chyba wiadomo. :edi:
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: betka »

addar pisze: 31 sty 2024, 10:10 ostatnio za bardzo stara sie byc "czarna" jak na moje "białe" ucho.
Myślę, że się nie stara tylko mega "się jara" 8) , że przez ostatnie lata, może wyrażać się artystycznie jak czuje....Uwolniła się od wszelkich konwenansów, od narzucanych stylów- bawi się i próbuje tego, co jej gra w sercu- akurat ja to wyraźnie widzę.

Ale jak poruszasz kwestię rasizmu, to akurat mam takie przykre podejrzenie, że Beyonce trochę rasistką jest.
Ale staram się sobie wmawiać, że może jednak przesadzam i nie ma sensu zabierać sobie przyjemności z muzyki..... ;)

Uwielbiam jej wszystkie płyty a chyba najmniej akurat Sashę Fierce 8)

Ostatnia płyta jest genialna- E N E R G Y ;-)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1678
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: Steffie »

Jeśli chodzi o Beyonce, to jeszcze taka refleksja, że przykro się patrzy na te zmiany koloru skóry.
https://repeatingislands.com/2011/02/18 ... obsession/
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: WIELKIE głosy - Dyskusja

Post autor: Grzegorz »

Jeśli chodzi o mnie, to zdecydowanie najbardziej podchodzi mi wokal i brzmienie Edyty i Demi. Po prostu mają cos takiego w głosie, że aż chcę się słuchać. Delta Goodrem też jest dobra, przyjemna w odbiorze. Zawsze stawiałem wyżej głos Whitney niż Mariah, Christina Aguilera też podchodzi ale nie wszystko jakoś mi siedzi. To samo z Celine Dion. Odnosnie Beyonce to jakoś nigdy mnie nie porwała...
ODPOWIEDZ